• DJECO - GRA KOOPERACYJNA FARMANIMO

Brak towaru
79.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier InPost 12.9
Kurier InPost Pobranie 15
Kurier DPD 15
Kurier DPD Pobranie 18

DJECO - FARMANIMO 

 

ZASADY GRY :

Ilość graczy : 1 do 4 Wiek : 4 do 8 lat

Czas gry: 10 min.


Szybciutko! Trzeba zaprowadzić zwierzęta na łąkę zanim gospodarz wróci z miasteczka!

Zawartość: 1 krążek START (zagroda), 1 krążek META (łąka), 5 krążków DROGA, 1 krążek SADZAWKA, 4 duże pionki ZWIERZĘTA (krowa, owca, osioł, prosiak), 1 duży pionek TRAKTOR, 12 małych pionków ZWIERZĘTA (dla każdego zwierzęcia są 2 małe modele białe i 1 mały model czarny) i 1 torba.

 

Cel gry: Farmanimo jest grą opartą na współpracy: musicie dotrzeć do łąki, z co najmniej jednym zwierzęciem, zanim gospodarz wróci na farmę swoim ze traktorem. Żeby przesunąć pionek- zwierzę należy znaleźć po dotyku, jego mały odpowiednik, w torbie. Ale uwaga: ten mały pionek musi być biały.

 

Przygotowanie gry: droga składająca się z 7 krążków jest już na środku stołu: START, 5 5 krążków, META. Krążek z SADZAWKĄ kładziemy obok. 4 Duże pionki ZWIERZĘTA stawiamy na krążku START, TRAKTOR stawiamy na krążku META i 12 małych pionków ZWIERZĘTA wkładamy do torby.

 

Przebieg gry: Najmłodszy gracz zaczyna, następnie gramy w kierunku ruchu wskazówek zegara. Pierwszy gracz zaczyna i wyciąga zwierzątko z torby. − Jeśli jest to białe zwierzątko: odpowiednie duże zwierzę przechodzi na kolejny krążek, w kierunku łąki. Gracz kładzie mały, wylosowany pionek zwierzątka na jednym z pól SADZAWKA. − Jeśli jest to czarne zwierzątko: to TRAKTOR przesuwa się do przodu o jeden krążek w kierunku farmy. Gracz kładzie mały, wylosowany pionek zwierzątka na jednym z pól SADZAWKA.  Kolejka przechodzi teraz na następnego gracza. Gdy wszystkie pola na krążku SADZAWKA są zajęte, wkładamy z powrotem małe pionki do woreczka!

 

Sztuczka: Małe pionki w woreczku są repliką dużych pionków. Zwróćcie uwagę na różnice w kształcie zwierząt by łatwiej je rozróżniać w woreczku: − Owca i świnka są mniejsze − Owieczka ma koronkowy grzbiet, a świnka okrągły − Krowa i osioł są największe − Osioł ma długą szyję, a krowa jest bardziej okrągła Koniec gry: Jeśli jedno ze zwierząt dociera do łąki zanim traktor dotrze do farmy, wszyscy wygrywają! Jeśli nie, wszyscy przegrywają!